Bretońska Galeria

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Re: Bretońska Galeria

Post autor: Gunnila »

Trebuszet doczekał sie obsługi, na warsztacie tray/display base, robione bedzie jednocześnie z podstawkami.:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki wydłużeniu wieku emerytalnego jest szansa, że skończę malowac grywalną rozpiske wcześniej...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Mili :) Jaką planujesz podstawkę (w mm)?
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Pod trebka mam 40x40, pasuje akurat pod główną część struktury. Ale większość czasu wszystko spędzi na "diplay trayu" więc wystające elementy nie będę przeszkadzać.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Następny - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 5#p1046555
Będę spamował w tym temacie pojedynczymi rycerzami jeszcze długo, przywyknijcie ;)

Obrazek
Vae victis!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Bsb przerobiony na zwykłego rycka. Pewnie ten BARDZO ZŁY sztandar cię BARDZO MOCNO ZDENERWOWAŁ :D
Ostatnio zmieniony 4 mar 2013, o 18:48 przez Matis, łącznie zmieniany 1 raz.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Oj tam, zaraz tak brutalnie i wulgarnie ;) Poza tym, że przyczepienie i transport tego sztandaru to jakiś horror, wszystko jest z nim w porządku.
BSB został inny rycerz, a w tym tempie pomaluję go za jakieś dziesięć lat :D
Vae victis!

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Matis, szybka korekta tekstu. Szybciutko szybciutko szybciutko ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Już, napisy były ocenzurowane, więc nie płaczcie już tak :wink:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Cenzurowane czy nie, nie przystoją w tej części forum. Zwłaszcza z błędami ortograficznymi ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja tu jestem tylko maskotką, co złego to nie ja :P
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Maskotka czy nie, granie Bretonnią zobowiązuje.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Stone »

Gunnila pisze:rebuszet doczekał sie obsługi, na warsztacie tray/display base, robione bedzie jednocześnie z podstawkami.:
Cudnie, tylko dlaczego to obsługa trebusza? Nie potrafię wyobrazić sobie mniej znaczącego modelu w Bretońskiej armii...
Siwy dziadek miażdży system. Dużo pracy przed Tobą, ale masz talent (chłop z psem ma spierniczone oczy). Nie przesadzaj z detalem, tam gdzie go nie potrzeba bo prawdziwa frajda (uwierz mi) to szarża bretońskiej kawalerii ;) ...ergo: pokaż mi jakiegoś lorda.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Sorki za nekromancję, ale dopiero teraz wlazłem na ten topic i zoczyłem trebka Gunnili :oops: .
1. Gunnila - załóż galerię, bo warto.
2. W trebku najbardziej podobają mi się drewno i sznury.
3. Załoga trebka na wypasie =D> , przygaszone kolory, fajnie to wygląda. Zastanawiam się, jak by wyglądali, gdybyś jednak gdzieniegdzie zastosował żywsze rozjaśnienia.
4. Metal na trebku imho niezbyt mi się podoba. Zapewne z racji tego, że zastosowałaś tylko brązowe washe (przynajmniej tak wygląda na fotce). Imho podstawą powinien być dość mocny czarny wash, który matuje całość. Potem robisz rozjaśnienia srebrnym metalikiem i dopiero wtedy zaczynasz washować brązami. Wychodzi to wówczas o wiele lepiej. Ponadto na tej wielkiej metalowej przeciwwadze jest wiele elementów, które można by pomalować zróżnicowanymi kolorami. Generalnie ten element wyszedł chyba najsłabiej.
5. Niebieskie tarczki na konstrukcji trebka płaskie i jednokolorowe. Można by je jakoś porozjaśniać, okrawędziować, czy coś, żeby nabrały trochę blasku.
6. Element wyrzucajacy głaz nie wygląda na skórzany - raczej jakby był zrobiony z ciągutki toffi :wink:
7. Głaz dobrze zaczynać od sporo ciemniejszej szarości, potem np. drybrushem rozjaśniać aż do białego nawet na niektórych fragmentach krawędzi.
8. Generalnie całość wygląda bardzo fajnie, ale jakbyś podciągnął niektóre rzeczy, to dopiero byłby odjazd :wink: .

PS. jakich kolorów użyłaś do szaty tego załoganta z piłą na plecach?
Ostatnio zmieniony 9 mar 2013, o 23:38 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Gunnila to kobieta ;)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.


Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Dzięki za komentarz i motywację, Śmiejagreg, ale z galerią jeszcze chwile poczekam - jak zacznę w końcu regularnie malować, to może założę, bo tak to zaginie jak i poprzednia.

Chłopi będą w barwach mocno przygaszonych, choć i tak "w kupie" prezentują się dość kolorowo. Feeria barw zarezerwowana dla rycerstwa :) i najemnych, bo tak mam zamiar pomalowac stare modele.

Metale z reguły maluję srebrną bazą, mocny czarny wash po zagłębieniach, poprawki srebrem i washe brązami do uzyskania efektu rdzy. Może rzeczywiście przydał by się jeszcze jeden wash czernią. Elementy na przeciwwadze zostawiłam metalowe własnie żeby nie upstrokacic modelu. :/ zobaczę jeszcze potem jak będzie wyglądać w całości.

Niebieskie tarczki na konstrukcji trebka poprawię. faktycznie nie widać drugiego koloru.

"Element wyrzucajacy głaz nie wygląda na skórzany - raczej jakby był zrobiony z ciągutki toffi :wink:"
Nie lubisz toffee? :wink: Generalnie to Snakebite Leather przyciemniane Bestialem i rozjaśniane Bubonic brown, na mniejszych elementach się sprawdza. Cóż, takie już zostaje.

Obiecuję wkrótce (ostatnie "wkrótce" trwało dwa lata :P) zdjęcie z podstawką i poprawionymi elementami. Idzie wiosna to może uda się nawet zrobić zdjęcie w dzień przy sensownym świetle.

"PS. jakich kolorów użyłaś do szaty tego załoganta z piłą na plecach?"
Scab Red->Terracota->Bestial Brown + Snakebite Leather ->Brown Ink
Stone pisze: Cudnie, tylko dlaczego to obsługa trebusza? Nie potrafię wyobrazić sobie mniej znaczącego modelu w Bretońskiej armii...
Siwy dziadek miażdży system. Dużo pracy przed Tobą, ale masz talent (chłop z psem ma spierniczone oczy). Nie przesadzaj z detalem, tam gdzie go nie potrzeba bo prawdziwa frajda (uwierz mi) to szarża bretońskiej kawalerii ;) ...ergo: pokaż mi jakiegoś lorda.
Noo... to są modele z obsługi trebusza, więc co ma być innego? Mniej znaczący model?! nie wychodzę z domu bez dwóch trebków w kieszeni! :twisted: Te modele mają więcej fajnych detali niż szóstoedycyjna kawaleria, która też "się maluje", a że z malowaniem mi się nie spieszy, to detale są zgodnie z aktualnymi humorami. Skoro Bananowich już mnie zdemaskował jako kobietę ;) to mogę fochy odstawiać.
Dzięki za pochwałę, po 7 latach przerwy w malowaniu wyszłam z wprawy, oczy ma spierniczone i ten z psem, i ten z kilofem, ostatniego (kucającego) już nawet nie ruszałam.

I na koniec staroć, oddział do klubowej armii, podstawki do wykończenia, zdjęcia strasznie kiepskie :(
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Gunnila pisze:
Metale z reguły maluję srebrną bazą, mocny czarny wash po zagłębieniach, poprawki srebrem i washe brązami do uzyskania efektu rdzy. Może rzeczywiście przydał by się jeszcze jeden wash czernią. Elementy na przeciwwadze zostawiłam metalowe własnie żeby nie upstrokacic modelu. :/ zobaczę jeszcze potem jak będzie wyglądać w całości.
Czarny wash najpierw...Nie chodzi mi to, żeby upstrokacać przeciwwagę. Po prostu jak malujesz metal, to można robić go w bardzo różnych odcieniach. Ciemniejszy - jaśniejszy. Jak odpowiednio rozjaśnisz drobniejsze elementy, to będą dobrze się odznaczać, zaś model pstrokaty nie powinien być...

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Zgodnie ze wcześniejszym ostrzeżeniem - spam rycerzy trwa ;)
Kolejny królewski gotowy - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1053169

Obrazek
Vae victis!

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Bardzo ładnie, spamuj dalej :).
Na niebieskim słabo widac cieniowania, i tarczki srebrne z tej strony mają czarne zacieki..

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Legion skąd wziąłeś tą głowę?

ODPOWIEDZ