Noobowskie pytanie o Magic resistance stuff

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Zacznę w tym temacie bo nowego chyba nie ma sensu

Obrazek

Rod przenosi kostki z poola, czyli z powera to zazwyczaj tylko dwie, niestety :roll:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ale wynika z tego, że możesz również przenieśc kostki ze swojego dispel poola (w fazie przeciwnika) do swojej fazy magii i użyc ich jako power dice. Dispel pool to 2DD+ za magów kapłanów itp.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Wiadomka, ale jak by nie było nie da się przenieść kostek z naszego czarowania od maga któremu nie podeszły czary.
Dla mnie to spora wada.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ale jaja, polskie tłumaczenie jest tak nieudolne, że pozwala na wzięcie kostek niezużytych przez magów ;/

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

To nie wada polskiego tłumaczenia. Raczej pośpiech i pójście na łatwiznę w pisaniu nowego podręcznika przez Angoli. Przenieśli stary opis.
Nie napisali by up to three gdyby mieli na myśli kości tylko za armię. Pool jest w tym wypadku pojęciem "szerszym. W najgorszym wypadku można interpretować, że to są kości z puli Maga + Pula armii. A najlepiej nie kombinujcie bo jeszcze inni zaczną w tym grzebać. Jakby Wam malo było, że Angole zapomnieli dopisać o ST "it makes reform like normal unit".

2. Interrpretacja.
Nie da się przenieść kości z Maga do Maga, ale Pool Dispella jest jeden wspólny--> więc kości przeniesione z fazy przeciwnika zachowują się jak kości całej armii--> czyli może z nich skorzystać dowolny mag...
Ostatnio zmieniony 17 cze 2008, o 17:13 przez pelcu, łącznie zmieniany 1 raz.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ech, czyli w końcu jak to jest? Przenosic do dispela mogę tylko kości z puli wspólnej, nie kości magów?

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Ja odbieram to tak jak napisał Pelcu. Ale lepiej żeby wypowiedział się ktoś z LS.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

No to jest oczywiste, pool dispela jest jeden, więc z niego do poola powera przenoszę 1, 2 lub 3 kości bez problemu do wspólnego poola powera w mojej fazie magii. Ale jak to jest w drugą stronę?

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

1.W drugą stronę możesz przenieść max: 2 kości z Poola + kość, kości, które w tej turze generował ten mag. Przynajmniej tak gram i nikt się nie czepiał.

Szukacie problemów gdzie ich nie ma. Jak często zostawiacie sobie kości z fazy czarowania na fazę dispellowania? Ja tak robię, jak mam silnego w Magii przeciwnika, ale wtedy świadomie mag z Rodem jest wyłączony i zawsze zostawia swoje kości...

2. Gdyby się jednak ktoś chciał wykłócać i upierać (nie lubię takich gości). To poll do czarowania jest także jeden, z tym że kości sa podzielone na magów, którzy mogą z nich skorzystać... W opisie różdżki jest, że dotyczy niewykorzystanych kości więc i opcję wszystkich magów da się wybronić. Przedmiot nie jest z tych przegiętych i jakoś przez te wszystkie lata nikt się o niego ze mną nie wykłócał, więc nie uważam, by było słuszne samemu szukać g. na czystym trawniku...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Aha, dzięki pelcu za wyjaśnienie, ja już wątpliwości nie mam, wychodzi na to, że gram poprawnie więc nie mam się czym martwic :-)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Mnie nie przekonuje, wyjdźmy za swoje podwórko ;)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=238044#238044
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

ODPOWIEDZ