Wiara, Religia, Kościół

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Re: Wiara, Religia, Kościół

Post autor: Jasiuuu »

Obrazek


Groshlek: Biznes płaci podatki i daje miejsca pracy.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jasiuu, to screen z Zeitgeista, nie?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

nie, z soupa.

lolz : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Kefas
Nie znalazłem właściwego cytatu ale mam inny mniej drastyczny
J- "Nie dobrze jest zabierać chleb dzieciom i rzucać szczeniętom" - odmowa uleczenia córki pewnej żydówki

Polecam kysiążkę "Ukrzyżowany w majestacie prawa".

A są tam takie jaja, że Jezus Świebodziński by się nie powstydził.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Skoro już uczepiłeś się tego fragmentu - dwa wersy dalej, ten sam nienawistny Jezus...
On jej rzekł: «Przez wzgląd na te słowa idź, zły duch opuścił twoją córkę». Gdy wróciła do domu, zastała dziecko leżące na łóżku, a zły duch wyszedł.
Ponadto podany przez Ciebie kontekst cytatu jest nieprawdziwy - w tym fragmencie właśnie chodzi o to, że kobieta nie była żydowką, tylko poganką.
Ewangelia Marka rozdział 7.

[BTW, Jezus mówiący że nie należy rzucać chleba przeznaczonego dla dzieci psom - jakie to drastyczne]
Queek.

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Uprzedziłeś mnie z edycją.
Mam teraz ten tekst przed sobą.

Wiem, że później ją uleczył po tym matka się ukorzyła.. ale to chyba nie świadczy dobrze o Jezusie. Raczej o chęci dominacji i głupiej dumie.

Masz opętaną córkę a facet mówi. "Nie uleczę takiej suki (psa)." Ja leczę ludzi.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

z całym szacunkiem ale Twoje metody interpretacji przypominają mi pewną grupę biblijnych RAW-owców chodzących od domu do domu...
Przez to właśnie jestem do organizacji religinych uprzedzony - własna interpretacja "Ksiąg świętych" jest jedna i niepodważalna...ehh
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

i tak sie kończy próba przetłumaczenia pism których zwykły człowiek nie jest w stanie zrozumieć.Wkurzają mnie takie pseudointerpretacje niemające nic wspólnego z prawdą a siejace tylko zamęt w czymś co mi akurat wydaje się bardzo proste.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

i tak sie kończy próba przetłumaczenia pism których zwykły człowiek nie jest w stanie zrozumieć.
To po co je pisać? Żeby grupka "wywyższonych" miała monopol na poglądy religijne i mogła w spokoju dyktować warunki reszcie "maluczkich"? Ja wiem, że głównym powodem, dla którego Kościół protestował przed tłumaczeniem Biblii na języki narodowe był fakt, że od tamtego momentu każdy mógł ją przeczytać i wyciągać własne wnioski w zgodzie z tym co dyktował mu jego własny intelekt. Wiem również, że nieładnie to wygląda z perspektywy naszych czasów, ale należy po prostu przyjąć do wiadomości, że Kościół (jak i oczywiście inne "zinstytucjonalizowane" religie) był od wielu wieków organizacją mającą cele polityczne. Dzisiaj powolutku odchodzimy od tego modelu, podczas gdy np. w krajach Bliskiego Wschodu inna religia, Islam, działa politycznie dokładnie tak jak sto, dwieście i pięćset lat temu.

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

Według Kościoła Katolickiego do zrozumienia Pisma Świętego potrzebny jest dar Ducha Świętego.Nie wiem dokładnie kto może tłumaczyć(sens)słów w nim zawartych ale na pewno nie zwykli ludzie,ponieważ oni nie potrafią go zrozumieć i potem powstają niepewności i konflikty.

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Franklin pisze:Według Kościoła Katolickiego do zrozumienia Pisma Świętego potrzebny jest dar Ducha Świętego.Nie wiem dokładnie kto może tłumaczyć(sens)słów w nim zawartych ale na pewno nie zwykli ludzie,ponieważ oni nie potrafią go zrozumieć i potem powstają niepewności i konflikty.
A ten dar ducha świętego to jak zdefiniować ? Są tego jakieś namacalne oznaki ? Czy każdy może sobie uzurpować takie obdarowanie ?

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

Szczerze powiedziawszy nie wiem ale,to oczywiste,że Pismo Święte będzie tłumaczyć głowa kościoła niż jakis zwykły człowiek który moze nawet posiadać pewną wiedzę ale i tak zrozumie to w inny sposób(ciężko mi to wytłumaczyć)

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

joł, ciekierałt. screen Jasiaaaaa jest lipny, wszystkiego nie wiem ale o horusie czytało się. też lubię filmy typu zeitgeist (ten o WTC miszcz), ale trzeba je przesiać przez sito rozsądku.

Horus został zrodzony przez izydę, a ta zapłodniona przez ozyrysa.

ale Jezus nie urodził się w grudniu, kamaaaaaaan

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

A Archaon skopał tyłek Valtenowi i żeby nie Grimgor to by nie wiadomo co z imperium było.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Franklin pisze:Szczerze powiedziawszy nie wiem ale,to oczywiste,że Pismo Święte będzie tłumaczyć głowa kościoła niż jakis zwykły człowiek który moze nawet posiadać pewną wiedzę ale i tak zrozumie to w inny sposób(ciężko mi to wytłumaczyć)
No kontynuuj jak już zacząłeś i wyjaśnij mi co oznacza fakt, że jedynie osoba natchniona przez Ducha Świętego może interpretować słowa zawarte w Biblii. W takim razie po co ksiądz na mszy zachęca do czytania Pisma? Ostatnio byłem na mszy (na pasterce), z grzeczności co prawda i dla podtrzymania tradycji z resztą rodziny, bo jestem miłym facetem i nie lubię psuć nikomu wieczoru, a godzina mnie nie zbawi, tym bardziej że wieczór był śliczny i spacer zapowiadał się miły. Na owej mszy ksiądz wyraźnie zachęcał wiernych by wybierali sobie jakieś zdanie z Biblii i pamiętali o nim przez cały dzień.

Pytanie teraz... po co? Skoro zdanie to mogą zrozumieć jedynie osoby obdarowane łaską Ducha Świętego, to po kij zwykły, szary nieliczący się w ogóle wyznawca jakich miliony ma otwierać Biblię? Żeby jej nie zrozumieć?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

....yyyy? Może np. być w kiblu i papier się skończy ;-) Biblia w moim domu miała takie miękkie karteluszki ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
MIKKUZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: RADOM/NAGGAROTH

Post autor: MIKKUZ »

Naviedzony pisze:
Franklin pisze: Pytanie teraz... po co? Skoro zdanie to mogą zrozumieć jedynie osoby obdarowane łaską Ducha Świętego, to po kij zwykły, szary nieliczący się w ogóle wyznawca jakich miliony ma otwierać Biblię? Żeby jej nie zrozumieć?
Każdy może zostać "obdarowany łaską ducha świętego", jeśli byłeś u spowiedzi, postanowiłeś poprawe, odmówiłeś pokute itp. to przemyśl to zdanie, spróbuj zinterpretować, pomyśl czy jest jakieś wydarzenie z twojego życia które wiąże sie w jakiś sposób z tym, to powinieneś zrozumieć :wink:
KLIKNIJ

Jak ma ktoś batalion DE do sprzedazy to pisac na PW
może brakować max. 10 warriorow/korsarzy

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

reasumując nie jesteś dobrym katolikiem to nie możesz interpretować Biblii...

proste rozwiązania są najskuteczniejsze :mrgreen:

Ż.

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Naviedzony pisze:
Franklin pisze:Szczerze powiedziawszy nie wiem ale,to oczywiste,że Pismo Święte będzie tłumaczyć głowa kościoła niż jakis zwykły człowiek który moze nawet posiadać pewną wiedzę ale i tak zrozumie to w inny sposób(ciężko mi to wytłumaczyć)
No kontynuuj jak już zacząłeś i wyjaśnij mi co oznacza fakt, że jedynie osoba natchniona przez Ducha Świętego może interpretować słowa zawarte w Biblii. W takim razie po co ksiądz na mszy zachęca do czytania Pisma? Ostatnio byłem na mszy (na pasterce), z grzeczności co prawda i dla podtrzymania tradycji z resztą rodziny, bo jestem miłym facetem i nie lubię psuć nikomu wieczoru, a godzina mnie nie zbawi, tym bardziej że wieczór był śliczny i spacer zapowiadał się miły. Na owej mszy ksiądz wyraźnie zachęcał wiernych by wybierali sobie jakieś zdanie z Biblii i pamiętali o nim przez cały dzień.

Pytanie teraz... po co? Skoro zdanie to mogą zrozumieć jedynie osoby obdarowane łaską Ducha Świętego, to po kij zwykły, szary nieliczący się w ogóle wyznawca jakich miliony ma otwierać Biblię? Żeby jej nie zrozumieć?
No właśnie to miałem na myśli ale nie natchnął mnie na tyle duch logiki, żeby się tak rozpisywać ;). I tutaj pojawia się przysłowiowy zonk. Najfajniej przedstawił to Luc Besson w Joannie Dark. Od natchienia do egocentrycznego szaleństwa jeden krok...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Każdy może zostać "obdarowany łaską ducha świętego", jeśli byłeś u spowiedzi, postanowiłeś poprawe, odmówiłeś pokute itp. to przemyśl to zdanie, spróbuj zinterpretować, pomyśl czy jest jakieś wydarzenie z twojego życia które wiąże sie w jakiś sposób z tym, to powinieneś zrozumieć :wink:
A kulturoznawcy i religioznawcy? Historycy? Znawcy hebrajskiego i aramejskiego? Oni się nie kwalifikują, jeśli nie zostali obdarowani łaską ducha świętego?

Zablokowany